Opis

Bi.Bran MGN-3 (dawniej BioBran) to suplement diety, czyli naturalna substancja stanowiąca uzupełnienie naszego codziennego pokarmu – dostarcza niezbędnych dla zdrowia składników. Uzyskiwana jest z otrębów ryżowych oraz substancji pochodzących z grzybów shiitake (Lentinus edodes), obdarzonych niezwykłymi właściwościami. Nie jest to ani lek, ani sztuczna substancja, nie był też genetycznie modyfikowany.

Bi.Bran MGN-3 jest błonnikiem rozpuszczalnym. Częściowo przyswaja się w żołądku, ale jego większa część absorbowana jest przez jelito cienkie w postaci niestrawionej, by finalnie przeniknąć do krwi. W żołądku oraz w dalszych odcinkach przewodu pokarmowego jedzenie jest rozkładane przez płyny zawarte w komórkach ciała (enzymy) oraz przez soki trawienne. Małe cząsteczki rozłożonego pokarmu są następnie wchłaniane przez cienkie ścianki jelita i w ten sposób trafiają do krwi. Z białek powstają peptydy i aminokwasy, a wchłanialne węglowodory zamieniają się w cukry: oligosacharydy oraz polisacharydy (glukoza); tłuszcze zaś – w glicerol i kwasy tłuszczowe.

Błonnik powszechnie uważano za część pokarmu roślinnego, która jest nierozpuszczalna oraz niewchłanialna. Myślano, że dostarcza jedynie masy, która umożliwia ruch strawionego pokarmu od jelita cienkiego poprzez jelito grube, aż do wydalenia. Rola „rozpuszczalnego błonnika” została odkryta dzięki badaniom prowadzonym przez naukowców w XX wieku. Udowodniono, że dzięki zawartości błonnika, np. w owsie można obniżyć poziom cholesterolu w organizmie. Błonnik rozpuszczalny tylko częściowo jest wchłaniany w żołądku. Ze względu na mały rozmiar jego łańcucha cząsteczkowego, może przenikać przez ścianki jelit do krwi.

Badania kliniczne wykazały, że Bi.Bran MGN-3 jest bezpieczny dla organizmu człowieka, nawet gdy spożywa się go więcej niż wynosi zalecana dawka. Przyjmowany doustnie, łatwo się wchłania w naturalnym procesie wchłaniania jelitowego.

Suplement jest odpowiedni także dla dzieci i niemowląt (dawkę należy dostosować do wagi dziecka).

Obecnie naukowcy w Japonii, USA i w Europie prowadzą szereg badań dotyczących produktu Bi.Bran MGN-3. Wyniki tych badań publikowane są w czasopismach naukowych, ocenianych przez niezależnych badaczy.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania Bi.Branu, z wyjątkiem sytuacji, gdy dany pacjent przyjmuje też leki obniżające odporność (immunosupresanty). W ciągu ostatnich lat setki tysięcy ludzi przyjmowało ten suplement i nie zgłoszono żadnych problemów z tego powodu. Jako że Bi.Bran jest rozpuszczalnym błonnikiem, nie ma on właściwości przeczyszczających.

Bi.Bran MGN-3 jest dostępny w dwóch wariantach: łatwych do przełknięcia tabletek oraz rozpuszczalnego proszku.
Suplement jest produkowany zgodnie ze standardami producenta Daiwa Pharmaceutical w Japonii oraz spełnia rygorystyczne normy Japońskiego Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej, a także europejskie i amerykańskie standardy żywności.

Składniki suplementu: otręby ryżowe (mieszanka patentowa MGN-3 Arabinoxylan), substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, dekstryna, stabilizator: fosforan triwapniowy.

Napisz do nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, możesz skorzystać z formularza kontaktowego i napisz do nas.

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt

Zacznij pisać a następnie naciśnij klawisz Enter aby wyszukać