Działanie

Strona Główna / Działanie

Bi.Bran MGN-3 (BioBran) jest naturalnym suplementem żywieniowym na bazie otrębów ryżowych i enzymów grzyba shiitake (Lentinus edodes). Produkt ten nie jest lekiem, syntetykiem i nie jest modyfikowany genetycznie.

Bi.Bran MGN-3 (BioBran) jest szczególnym błonnikiem rozpuszczalnym. Jest on jedynie częściowo przyswajany w żołądku i większa jego część jest absorbowana przez jelito cienkie w postaci niestrawionej, a następnie przenika do krwi.

imgEnzymy i kwasy (soki trawienne) powodują rozpad pożywienia na mniejsze komponenty w żołądku oraz w dalszych odcinkach. Cząstki te następnie są wchłaniane przez cienką ścianę jelita do układu krwionośnego. Proteiny rozkładne są do postaci peptydów i kwasów aminowych, przyswajalne karbohydraty do postaci oligosacharydów i wielocukrów (glukoza), a tłuszcze do postaci glicerolu i kwasów tłuszczowych.

Z drugiej strony błonnik tradycyjnie uważany był jako nierozpuszczalna i nieprzyswajalna część pożywienia roślinnego. Dostarcza ona masy fizycznej, która pozwala jelitom na efektywne przemieszczanie trawionego pokarmu wzdłóż jelita cienkiego do jelita grubego i wydalanie. Rola „błonnika rozpuszczalnego” została odkryta podczas badań w zeszłym stuleciu i tak dla przykładu właśnie dzięki jego zawartości w owsie roślina ta pomaga obniżyć poziom cholesterolu. Błonnik rozpuszczalny jest tylko częściowo przyswajany w żołądku i ze względu na niewielki rozmiar jego łańcuchów molekularnych jest w stanie przeniknąć przez ściany jelit do układu krwionośnego.

Badania kliniczne pokazały, że Bi.Bran MGN-­3, (BioBran) jest bezpieczny, nawet jeśli jest spożywany w większej ilości od zalecanej dawki.

Bi.Bran MGN-3 (BioBran) przyjmowany doustnie jest łatwo przyswajalny przez organizm w naturalnym procesie wchłaniania jelitowego.

Produkt nadaje się także dla dzieci i niemowląt (dawka odpowiednia do masy ciała).

Bi.Bran MGN-3 (BioBran) był i wciąż pozostaje w centrum badań naukowych i klinicznych prowadzonych w dobrej wierze w Japonii, Stanach Zjednoczonych i Europie. Wiele z tych badań publikowanych jest na łamach magazynów poddawanych ocenie niezależnych recenzentów.

Nie ma przeciwskazań do stosowania Bi.Branu za wyjątkiem oczywiście, gdy podawany jest w połączeniu z immunosupresorami. W przeciągu ostatnich lat produkt był przyjmowany bez zastrzerzeń przez setki tysięcy ludzi. (Jako błonnik rozpuszczalny NIE posiada właściwości przeczyszczających.)

Ponieważ Bi.Bran MGN-3 (BioBran) jest doustnym strawnym suplementem dostępnym w formie łatwych do połknięcia tabletek lub rozpuszczalnego proszku jest on bardzo łatwy do przyjmowania.

Bi.Bran MGN-3 (BioBran) jest produkowany zgodnie ze standardami Daiwa Pharmaceutical w Japonii (producent Bi.Branu MGN-3) i spełnia rygorystyczne normy Japońskiego Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej jak także europejskie i amerykańskie standardy żywności.

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, możesz skorzystać z formularza kontaktowego i napisz do nas.

Nie czytelne? Zmień tekst. captcha txt

Zacznij pisać a następnie naciśnij klawisz Enter aby wyszukać